Przekładnie brevini

Przekładnie Brevini i PIV

Przekładnia POSIRED 2

Zakres POSIRED 2 o wysokim stopniu standaryzacji oraz zgodnej modularności zpewnia płynność i krótkie terminy dostawy. Duża liczba opcji standardowych z dużą różnorodnością wersji gwarantuje optymalne dostosowanie w prawie każdym obszarze zabudowy urządzeń i maszyn. Duża liczba akcesoriów poszerza zastosowanie tej przekładni. W standardzie dostępne są: wentylatory, węzownica chłodząca, zewnętrzna chłodnica oleju, pręty grzejne, podpory elementów skrętnych, wsporniki silnika, konstrukcje dodatkowe oraz systemy monitoringu pracy.

Dane techniczne
Moment obrotowy (T2 nominalne) 1000 do 800 000 Nm
Przełożenie przekładni 1.25 do 710 iN
Moc znamionowa do 4400 kW

Przekładnia POSIRED N

Przekładnie podnoszące oraz napędy przenośne, w których bęben i silnik napędowy są ułożone równolegle, wymagają przekładni redukcyjnej z odpowiednio dużym rozstawem osi. Przekładnie z serii POSIRED N są zaprojektowane do takiego zastosowania i idealnie wypełniają przestrzeń pomiędzy silnikiem a bębnem.Rozwój tej serii jest oparty o szerokie doświadczenia w zakresie inżynierii dźwigowej: napędy przenośne pasowe, wciągarki oraz urządzenia wyciągowe. Akcesoria potrzebne do zastosowania tego urządzenia takie jak sprzęgła elastyczne, sprzęgła bębnowe, hamulce i inne wewnętrzne części konstrukcji, mogą być dostarczone razem ze skrzynkami przekładniowymi.

Dane techniczne
Moment obrotowy (T2 nominalne) 8000 do 500 000 Nm
Przełożenie przekładni 12.5 do 500 iN

PRZEKŁADNIA Z DWOMA WAŁAMI ZDAWCZYMI

PObszary zastsowań tych skrzynek przekładniowych stanowią walcarki, urządzenia profilujące, kruszarki, mieszadła o podwójnym wale, ugniatarki, kompaktory i prasy. Systemy te wymagją dwóch napędów obracających się w przeciwne strony, tak jak w przypadku przekładni POSIRED TS. Do przekładni z podwójnym wałem zdawczym POSIRED TS można też stosować różne konstrukcje, możliwości instalacji oraz dodatkowe akcesoria z podstawowego wyposażenia POSIRED 2.

Przekładnia POSIREX

Ta seria skrzynek przekładniowych z odłączonym lub wbudowanym łożyskiem wzdłużnym może być dostarczona jako przekładnia spiralna lub skośnie spiralna. Głównymi jej cechami są cicha praca i mocna budowa. Możliwe są: pozioma lub pionowa pozycja instalacji, smarowanie rozbryzgowe oraz wężownica chłodząca z lub bez smarowania wtryskowego. Budowa modularna urządzenia POSIREX jest oparta na wyposażeniu POSIRED 2 plus różne dostępne części łożyska wzdłużnego.

Dane techniczne
Moment obrotowy (T2 nominalne) 3000 do 160 000 Nm
Przełożenie przekładni 4 do 160 iN
Siła osiowa F=50 do 2000 kN

UNIWERSALNY I ZWARTY SILNIK PRZEKŁADNIOWY O KĄCIE PROSTYM

Ten uniwersalny, zwarty i mocny silnik przekładniowy jest oparty na systemie modularnym z wysokim wyjściowym momentem obrotowym i z obudową bloku cylindrów połączoną z dzwonową obudową silnika. Dostępna jest duża liczba wariantów dla każdego rozmiaru. Możliwość zainstalowania silników hamujących sprawia, że ten silnik przekładniowy o ruchach ukośnych i spiralnych nadaje sie do przesunięć po skosie w dźwigach oraz innych dużych urządzeniach ruchomych.

PRZEKŁADNIA DO MIESZADEŁ, AERATORÓW I WENTYLATORÓW

Ten uniwersalny, zwarty i mocny silnik przekładniowy jest oparty na systemie modularnym z wysokim wyjściowym momentem obrotowym i z obudową bloku cylindrów połączoną z dzwonową obudową silnika. Dostępna jest duża liczba wariantów dla każdego rozmiaru. Możliwość zainstalowania silników hamujących sprawia, że ten silnik przekładniowy o ruchach ukośnych i spiralnych nadaje sie do przesunięć po skosie w dźwigach oraz innych dużych urządzeniach ruchomych.

URZĄDZENIA PRZEKŁADNIOWE SKOŚNE

Te przekładnie skośne charaktyzują się mocną obudową nie podlegającą wstrząsom i zajmującą małąpowierzchnię. Ich zestawy kół ze stopu utwardzonej stali mają przekładnię zębatą typu Klingelnberg-Cyclo-Palloid i są utwardzane. Ułożenie śrub mocujących umożliwia szeroki wybór ustawień instalacji. Na żadanie mogą być dostarczone różne rodzaje bezkontaktowych uszczelek do wału, a także łącznik do smarowania olejem. Są także dostępne wały wzmacniane. Każde precyzyjne zastosowanie w drukarstwie, przemyśle papierniczym, tekstylnym oraz wyrobu narzędzi pokazuje zalety tego typu przekładni.

NAPĘDY WYCISKAJĄCE Z JEDNĄ ŚRUBĄ

Ta seria skrzynek przekładniowych z dołączonym lub wbudowanym łożyskiem wzdłużnym może być dostarczona jako przekładnia spiralna lub skośne spiralna. Głównymi jej cechami są cicha praca o mocona budowa. Możliwe są: pozioma lub pionowa pozycja instalacji, smarowanie rozbryzgowe oraz wężownica chłodząca z lub bez smarowaniem wtryskowym. Budowa modularna urzązenia POSIREX jest oparta na wyposażeniu POSIRED 2 plus różne dostępne części łożyska wzdłużnego.

NAPĘDY WYCISKAJĄCE Z DWIEMA ŚRUBAMI

Przekładnie wyciskowe z podwójnym wałem są budowane przez firmę PIV Drives od 1984 r. dla różnych zastosowań w przemyśle plastycznym i spożywczym. Przekładnie te działają na całym świecie ku pełnemu zadowoleniu naszych klientów. Przekłądnie te są utwardzane, uziemione i dostosowane pod względem korekcji profilowej zgodnie z obciążeniem, tak aby uniknąć wstrząsów i skrętów. Jest osiągany bardzo dobry poziom hałasu dzięki wysokiemu stopniowi pokrycia. Siły osiowe z tej części procesu, która przebiega w trakcie wyciskania, są bezpiecznie pochłaniane w przekładni z dwoma łożyskami i z samoregulującymi się wałeczkowymi łożyskami wzdłużnymi.

NAPĘDY WTRYSKAREK

Firma PIV Drives rozwineła ten rodzaj napędów z mechanizmem zębatkowym do zamkniętych form wtryskowych maszyn formierskich. Ten rodzaj napędów stanowią cichobieżne czołowe skrzynki przekładniowe posiadające zwartą konstrukcję z wbudowanym silnikiem. Mają one podwójną zębatkę na wyjściu. Aby osiągnąć wysoką wydajność pracy, trzeba zdawać sobie sprawę z prawie doskonałego rozłożenia obciążenia na zębatce: utwardzone i uziemione koła przekładni stanowią podstawę dla tych wysokowydajnych napędów o najwyższym momencie obrotowym przyspieszenia i zwalniania oraz bardzo dobrym poziomie hałasu.

PRZEKŁADNIE PLANETARNE

Ta seria przekładni planetarnych ma na celu zastosowania przemysłowe w górnym zakresie wyjściowego momentu obrotowego. Są one poparte długim doświadczeniem w budowie urządzeń planetarnych dla napędów o zmiennych prędkościach.

ZESPOŁY PRZEKŁADNI DO CELÓW SPECJALNYCH

Firma PIV Drives produkuje na specjalne zamówienie napędy dla prawie każdego przemysłu: napędy z mechanizmem zębatkowym, napędy wyciskające, mechanizmy rozdzielacza do igłowych maszyn spilśniających, skrzynki przekładniowe do ofsetowych maszyn drukarskich, napędy ruchome i o zmiennej prędkości do gilotyn poprzecznych do papieru, skrzynki przekładniowe z wieloma wałami do suszarek zębatkowych, napędy rusztów w piecach o ruchu ciągłym, mechanizmy podawcze do urządzeń do prostowania i wykrawania, specjalne napędy do walcarek i młynów, przekładnie o zmiennym przełożeniu.

PRZEKŁADNIE STAŁE ZMIENNE (CVT)

Ten wykonany ze stali zmiennik łańcuchowy o wysokiej wydajności pracuje przy stałej mocy na wyjściu zmieniając jednocześnie prędkość i moment obrotowy. Najważniejszymi cechami zastosowań CVT są: zmiana momentu obrotowego, wysoki poziom pracy wynikający z zastosowania łańcuchów wysokiej jakości, niezależna kontrola prędkości zespołu napędzającego i napędzanego, kierowanie napędem przy użyciu kilku zespołów napędowych.

KULKOWO – TARCZOWY NAPĘD BEZSTOPNIOWY

Jakość techniczna, łatwość w utrzymaniu oraz dobre zachowanie w ekstremalnych warunkach pracy czynią tę skrzynkę przekładniową przydatną do wielu zastosowań. Refulowanie prędkości jest możliwe zarówno w trakcie pracy jak i postoju. Mechanizm ten działa nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Nawet jeśli wał wyjściowy jest zablokowany, nie następuje uszkodzenie. Nie ma konieczności używania sprzęgła rozruchowego ani sprzęgła bezpieczeństwa.

Wariator CVT posichain

Urządzenia z serii RH i A200 są „klasycznymi” dobrymi napędami PIV o bezstopniowych przełożeniach. Ich głównymi cechami są:
• Minimalne koszty utrzymania i wysoka wydajność – umożliwiają oszczędne rozwiązania nawet przy stałej pracy
• Wysoka precyzja kontroli
• Cechy „zmiennika momentu obrotowego” pozwalają zwiększyć moment obrotowy przy małych prędkościach
• Dodatkowe akcesoria

Dane techniczne
Praca 1.1 do 175 kW
Zakres przełożeń R=2-3-4 i 6